1. Vystrihnite si svoje karty

v obchodoch majú priemerne o 5% vyššie RPMN ako štandardné kreditné karty. Okrem toho má mnoho kariet obchodov „odložené úroky“, ktoré sa maskujú ako 0% úrok.

To znamená, že pokiaľ neuhradíte celú pôžičku pred koncom dohodnutého obdobia bezúročného, ​​bude sa od vás očakávať, že zaplatíte všetok úrok, o ktorom ste si mysleli, že ste mu zabránili, bez ohľadu na to, koľko ste už vyplatili.

2. Prispôsobte svoje úspory

Možno chodíte do práce, alebo ste kráľovná sociálnych médií. Bez ohľadu na to, aké sú vaše denné rituály a rutiny, stavajte svoje úspory okolo nich namiesto toho, aby ste sa snažili budovať neprirodzené nové návyky, ktoré sú odsúdené na neúspech.

3. Jedlo prep

Americká štúdia spoločnosti Wellio zistila, že priemerné domáce jedlá stáli iba 4,31 dolárov v porovnaní s 20,37 dolárov za priemerné jedlo v reštaurácii. To je peklo motivácie.

Najúčinnejšou prípravou jedla je varenie a príprava pracovných obedov. Prípadne uvarte veľkú dávku cestovín, ryže alebo strukovín a použite ich ako základ pre zvyšok jedla počas týždňa. Týmto spôsobom sa vyhýbate jesť to isté celý týždeň, ale hromadným varením hlavnej časti jedla ušetríte peniaze počas celého týždňa tým, že sa vyhnete nákupu potravín na rozmaru, keď ste unavení alebo hladní.

4. Nakupujte online

Mnoho webových stránok ponúka bezplatné doručenie, čo znamená, že eliminujete všetky súvisiace cestovné náklady. Okrem toho môžete ušetriť peniaze tým, že zacieľujete na svoje vyhľadávanie, a teda minimalizujete rozptýlenie.

5. Používajte všetko jedlo

Znie to dosť jednoducho, ale priemerný britský spotrebiteľ stráca každý rok v domácom potravinovom odpade 200 GBP. Aby ste znížili odpad a ušetrili peniaze, nezabudnite uvariť všetko, čo máte v chladničke. Existuje mnoho webových stránok, ktoré vám poskytujú recepty navrhnuté podľa zložiek, ktoré vám zostali vo vašich skriniach. Stačí zadať informácie a oni vám poskytnú recept.

6. Vymažte históriu prehliadača

Tento tip by sa mal stať druhou prirodzenosťou zakaždým, keď sa pripravujete na nákup, najmä na niečo, čo má kolísajúcu cenu, ako sú hotely alebo lety. Táto zaujímavá štúdia o letových nákladoch dokazuje, že vyčistenie vašej histórie vám môže skutočne ušetriť peniaze.

7. Vlastná motivácia

Príkop v telocvični! Európa je najväčší trh s fitnes na svete s priemerným členstvom v telocvični vo Veľkej Británii, ktorý mesačne dosahuje 40,53 GBP. Ušetrite takmer 500 libier ročne zmenou spôsobu cvičenia. Začnite bežať vonku alebo si kúpte iba konkrétne triedy, ktoré chcete navštevovať. Nastavte tiež fitness krok a ušetrite namiesto výdavkov pri cvičení.

8. Vypite viac vody

Prepnutím na pitnú vodu, keď ste vonku, ušetríte peniaze na kávu, alkohol a sladké nápoje. Voda z vodovodu je zadarmo a pre vaše zdravie je lepšia ako akýkoľvek iný nápoj. Okrem toho, ak zostanete správne hydratovaní, budete menej túžiť po sladkých občerstveniach a nápojoch.

9. Vytvorte pasívny príjem

Pozrite sa na spôsoby, ktoré môžete pridať do svojho príjmu. Možno máte koníček, z ktorého sa môžete stať obchodom na čiastočný úväzok, alebo máte okolo vášho domu nezdravé posedenie, ktoré môžete katalogizovať a predávať. Získajte inovatívne a nájdite spôsoby, ako sa trochu vylepšiť.

10. Nastavte výstrahy o cenách

Už nikdy viac neplatíte za kurzy. Ak hľadáte konkrétny produkt alebo službu, nestrácajte čas skúmaním celého internetu sami hľadaním najlepšieho riešenia. Namiesto toho nastavte upozornenie na cenu, ktoré vás upozorní, keď bude k dispozícii najlepšia ponuka.