Najlepším spôsobom financovania sú vlastné usporené financie. Ak nemáte vlastné zdroje aspoň na nutné byrokratické poplatky, nenastal ešte ten správny čas na rozbehnutie podnikania. Našetrených by ste mali mať aspoň 1000 €. Tie vám pokryjú povinné zdravotné odvody a administratívne poplatky na začatie podnikateľskej činnosti.

Crowdfunding či pôžička

V zahraničí je veľmi obľúbený spôsob financovania „crowdfunding“, ktorý prebieha v rôznych alternatívach od charitatívnej podpory až po investičnú spoluúčasť. Najznámejší spôsob financovania je pôžička, ktorej podmienkou nadobudnutia je aspoň dvojročná podnikateľská história. O tom, či je potrebné spraviť oslavu s alkoholom pri založení spoločnosti necháme na vaše zváženie.

Spotrebný úver zavrhnite

Neodporúčame financovať podnikateľské činnosti bežným spotrebným úverom. Tento produkt nebol uvedený na trh s týmto účelom a okrem iného by ste preplatili aj na vysokých úrokoch. Pre správny výber môžete pozrieť na https://www.najlepsieroka.sk/. Riešením je skúsiť požiadať o mikropôžičku Slovak Bussiness Agency, ktorá je priamo dotovaná zo štátneho rozpočtu a v konečnom dôsledku funguje na takom princípe, ako keby ste si sám sebe požičali financie za zvýhodnený úrok.

Šetrite vo výdavkoch

Choďte na to múdro, to platí na začiatkoch podnikania dvojnásobne. Osekajte svoje budúce výdavky na minimum, myslite dopredu a znížte si tak celkové náklady. Ak už myslite na budúce zariadenie, uvažujte ako ho kúpiť čo najlacnejšie. Možnosťou môže byť nábytok z internetu. Ak využite aj kupóny, ušetríte ešte viac. Obľúbené sú kupóny na ASKO-nábytok.sk alebo špeciálne ponuky nábytku na Nabbi, aj na tieto ponuky nájde na KuponyZdarma.sk a podobne môžete ušetriť aj pri ďalších nákupoch.