Za posledných päť mesiacov zaznamenala spoločnosť Ethereum silné ukazovatele výkonnosti. V skutočnosti sa v prvých dvoch mesiacoch roka väčšina kryptomen na trhu zachytila ​​v parabolickej rally. Nasledovala však masívna havária, ktorá vymazala mesiace nahromadených ziskov. Napriek takýmto negatívnym dopadom sa zdá, že Ethereum vyšlo silné, pretože sa prudko odrazilo na úrovni 200 dolárov.

Zatiaľ čo dominancia bitcoínov bola dosť vysoká na 65,6%, za posledný týždeň sa znížila o takmer 10 percent, zatiaľ čo Ethereum o takmer 5 percent. Napriek týmto pohybom bol najväčší altcoín na svete počas víkendu lepší ako bitcoín, keď sa tesne vyhýbal opakovaniu podpory vo výške 190 dolárov, zatiaľ čo bitcoín porušil významnú podporu a klesol pod úroveň 9 000 dolárov. A ako to urobila, volatilita medzi dvoma kryptovými aktívami klesla.

Podľa grafov trhu Skew sa rozpätie ETH-BTC s mesačnou realizovanou volatilitou [RV] dotklo 6-mesačného minima, ktoré kleslo pod nulu. K 25. máju 1-mesačné realizované rozpätie volatility zaznamenalo hodnotu -3,5 percenta.

Zdroj: Skew

Šesťmesačné rozpätie volatility spoločnosti ETH-BTC, ktoré bolo katalyzované prudkým obchodovaním na trhu, sa vyšplhalo na úplne nový ATH 21%, dní pred brutálnym pádom. To bolo obdobie, keď spoločnosť Ethereum zaznamenala výrazné výkyvy v súvislosti s cenou bitcoínu. Teraz sa však situácia zmenila.

Na trhu je nízka volatilita. A zatiaľ čo Ethereum pokračovalo v lepšej výkonnosti, začalo viac korelovať s bitcoínmi. Dôkazom toho bol nárast v realizovanej korelácii ETH-BTC, čo v čase písania bolo 88%.

Zdroj: Skew

Ďalším potvrdením klesajúcej volatility bolo rozpätie implikovanej volatility (IV) implikovanej ETH-BTC v jednom mesiaci [IV]. Po prudkom zvýšení implikovanej volatility v prvom týždni tohto mesiaca sa zdá, že ETH narušuje svoju koreláciu s BTC. Tento trend sa však tiež zmenil, keď čísla klesli na -3,5 percenta.

Okrem toho sa na trhu kryptomeny číslo dva darilo dobre. Napriek oneskoreniam a zmeškaným termínom v súvislosti so spustením programu Ethereum 2.0 nezmenili malí investori nádej, pretože táto časť investorov sa srdečne hromadí.