Aby ste sa uistili, že zamestnávateľ vie, že ste pripravený a zaujímate sa o danú pracovnú pozíciu, uistite sa, že máte na konci pohovoru pripravené nejaké otázky.

Váš rozhovor prebieha dobre. S istotou ste odpovedali na všetky otázky náborových pracovníkov a stretnutie sa blíži ku koncu. Jedna z posledných vecí, ktoré sa vás opýtajú, bude: ‘Máte na mňa nejaké otázky?’ Aby ste mali šancu zabezpečiť si prácu, vždy povedzte áno.

Pracovné ponuky je potrebné dôsledne naštudovať pred samotným pohovorom, aby ste pôsobili sebavedome. Tiež vám dáva poslednú šancu ešte viac zdôrazniť svoje relevantné kvality a skúsenosti.

Pokúste sa vymyslieť aspoň štyri alebo päť otázok, ktoré položíte. Týmto spôsobom, ak jeden alebo dva z nich budú zodpovedané počas predchádzajúcej diskusie, máte vytvorené zálohy.

Tiež sa vyhýbajte otázkam, ktoré vyžadujú odpoveď áno alebo nie, pretože tieto informácie pravdepodobne nájdete na webovej stránke spoločnosti alebo ich obsahuje inzercia práce.

Aj keď je v poriadku požiadať svojho anketára, aby objasnil určité body, vyhnite sa tomu, aby ste sa pýtali na čokoľvek, čo už bolo predtým uvedené. Nechcete, aby si mysleli, že ste nevenovali pozornosť. Ak potrebujete inšpiráciu, tu je niekoľko dobrých otázok, ktoré môžete položiť na pohovore…

Môžete mi povedať viac o každodenných povinnostiach úlohy?

Položením tejto otázky sa o tejto úlohe dozviete čo najviac. Odpoveď anketára poskytne prehľad o tom, aké zručnosti a skúsenosti sú potrebné, a tiež vám pomôže rozhodnúť sa, či je táto rola pre vás vhodná.

Ako by som na vás mohol zapôsobiť počas prvých troch mesiacov?

Túto otázku je dobré položiť na konci pracovného pohovoru, pretože potenciálnym zamestnávateľom ukazuje, že chcete pozitívne prispieť k organizácii.

Venujte veľkú pozornosť odpovedi náborového pracovníka, pretože vám povie, ako chcú, aby ste pracovali, a zdôrazní konkrétne oblasti práce, na ktoré by ste sa mali zamerať počas prvých týždňov zamestnania.