Byť vysokoškolským študentom nevyhnutne neznamená, že musíte zložiť prísahu chudoby. Ak vás nebaví nudle Ramen a prázdne vrecká, je čas sa naučiť, ako zarobiť peniaze na vysokej škole.

Aj keď to môže vyzerať ako skľučujúca úloha, s trochou dômyselnosti a vyšetrovania, môžete nájsť buď prácu, ktorá sa hodí do vášho školského rozvrhu, alebo dokonca začiatok podnikateľského nápadu v hodnote niekoľkých miliónov dolárov.

Ak o tom pochybujete, prečítajte si tieto nápady teraz! A keď to urobíte, uvedomte si, že iní študenti už prišli na to, ako zarobiť peniaze na vysokej škole, a niektorí z nich dokonca zarobia veľa. Môžete byť jedným z nich!

ZAČNITE S TÝMI TIPOM
Najväčšou prekážkou pri zarábaní peňazí na vysokej škole je zvyčajne to, čo presne robiť. Koniec koncov, už máte svoj školský rozvrh, s ktorým môžete zápasiť. Budete potrebovať nielen činnosť zarábajúcu peniaze, ktorá sa elegantne zmestí do tohto harmonogramu, ale aj činnosť, ktorá bude tiež zaujímavá a maximalizuje vaše súčasné schopnosti a potenciál príjmu.

Môže to trvať trochu sebaanalýzy – odporúčame vám venovať sa niekoľkým z nich premýšľaniu:

Ako skoro budete potrebovať peniaze? Ak potrebujete ihneď zarobiť peniaze, najlepším riešením môže byť získanie práce. Dostanete zaplatené iba týždeň alebo dva potom, čo začnete. Najlepšie miesto, kde začať, je skontrolovať kolégiá pracovných rád a zistiť, čo bude pre vás najlepšie fungovať.

Môžete zarobiť peniaze za prácu súvisiacu s vašou prácou v kurze alebo záujmami? Zvážte čokoľvek, čo študujete v škole alebo o ktorý máte veľký záujem, a preskúmajte spôsoby, ako speňažiť to, čo už viete. Ste napríklad v počítačoch dosť dobrý na to, aby ste iným študentom pomohli s ich nastavením alebo riešením problémov? Študujete účtovníctvo alebo marketing, a ak áno, mohli by ste tieto zručnosti použiť na prácu na voľnej nohe pre miestne podniky?

Existujú spôsoby, ako zarobiť peniaze navyše v škole? Porozprávajte sa so svojimi profesormi, poradcami a predsedom katedry a zistite, či existujú nejaké príležitosti na získanie a učenie sa. Napríklad by ste mohli získať platenú prácu vykonávajúcu výskum pre svoje hlavné oddelenie alebo dokonca pre jedného z vašich profesorov. Môžu vás tiež nasmerovať k doučovaniu študentov v núdzi. Alebo si jeden z nich môže byť vedomý platenej stáže. Čichajte okolo, pýtajte sa a buďte otvorený všetkému, čo by mohlo byť k dispozícii.

Nalaďte sa na svojich spolužiakov. Možno budete schopní identifikovať spoločnú potrebu, ktorá vám poskytne príležitosť zarobiť si peniaze navyše. Mohlo by to byť poskytovanie pomoci pri semestrálnych prácach, doučovanie alebo pomoc iným študentom pri plynulejšom používaní ich počítačov. Ak nájdete medzeru, možno ju dokážete zmeniť na budúcu firmu. Pravdepodobne viete, že Mark Zuckerberg založil Facebook zo svojej kolejnej miestnosti. Mysli na veľké – mohli by ste byť ďalší!

15 SPÔSOBOV, KTORÉ MAJÚ PENIAZE ZA COLLEGE
Existuje viac spôsobov, ako zarobiť peniaze na vysokej škole, ako si dokážete predstaviť. Aby sme to uľahčili, rozdelíme tieto nápady do kategórií podľa konkrétnej potreby zarobiť peniaze, ktoré môžete mať.

Vyberte skupinu, ktorá najlepšie vyhovuje vašej situácii, a pozrite sa na každú z myšlienok zarábajúcich peniaze v nej. Aj keď nič nie je presne to, čo hľadáte, použite tie, ktoré sa zobrazujú ako inšpirácia pre ostatných, ktorých môžete sledovať.

Môže vám dokonca pomôcť vybrať si ten, ktorý vám okamžite vyplatí hotovosť, zatiaľ čo iný nápad premeníte na ziskové podnikanie, ktoré môžete udržať aj po ukončení štúdia.

Rýchla krátkodobá hotovosť

 1. Choďte za Lyftom
 2. Vykonajte online prieskumy
 3. Staňte sa športovým rozhodcom
 4. Posedenie domu
 5. Staňte sa serverom alebo barmanom v špičkovej reštaurácii alebo klube
 6. Opatrovanie detí
  Školská práca
 7. Zúčastnite sa práce v škole
 8. Tútor Ostatní študenti
 9. Použite svoje špecializácie na pomoc ostatným študentom
 10. Pomôžte profesorovi alebo vedúcemu katedry
 11. Pomoc v atletickom oddelení
  Firmy, ktoré sa môžu zmeniť na kariéru po škole
 12. Buďte virtuálnym asistentom
 13. Začnite svoj vlastný blog
 14. Písanie na voľnej nohe
 15. Založte svoju vlastnú malú firmu
  RÝCHLE KRÁTKODOBÉ PEŇAŽENKY
  Určite môžete získať prácu na čiastočný úväzok, ale nebudete zarábať viac peňazí, ako je počet hodín, ktoré ste zadali. Môže existovať aj dlhá rada ďalších študentov, ktorí sa uchádzajú o veľmi obmedzený počet voľných pracovných miest na kratší pracovný čas. oblasť vašej školy.

Ak chcete zarobiť viac peňazí a robiť to podľa vlastného rozvrhu, zvážte niektoré z nasledujúcich možností:

Choďte za Lyftom
Toto znie takmer klišé, ale je to také, ktoré dokáže obísť váš rozvrh. Je to tiež príležitosť zarobiť oveľa viac, ako dokážete s prácou na kratší pracovný čas. Podľa spoločnosti Indeed.com priemerný vodič spoločnosti Lyft zarába viac ako 27 000 dolárov ročne.

Funguje najlepšie vo väčších mestách a obľúbených turistických destináciách. Môže však dobre fungovať aj vo veľkých univerzitných komunitách, kde študenti bez áut potrebujú pravidelnú prepravu.

Budete potrebovať slušné auto, chytrý telefón a čistý záznam z jazdy. Ale ak máte všetkých troch a chcete sa ponoriť, môžete sa prihlásiť

Zúčastnite sa online prieskumov
Toto je ďalší podnik na zarábanie peňazí, o ktorom sa tiež často hovorí. Pravdepodobne nebudete zarábať online prieskumami, ale má tú výhodu, že sú úplne flexibilné. Môžete to urobiť vo svojom vlastnom čase av pohodlí svojej koľaji alebo bytu.

Ak chcete preskúmať možnosti, pozrite si môj príspevok na najlepších online prieskumoch a prieskumných weboch, aby ste zarobili peniaze.

Zúčastnite sa online prieskumov a zarábajte rýchle peniaze
Staňte sa športovým rozhodcom
Ak ste hrali rekreačné športy, keď ste boli malí, pravdepodobne sa vám nepáčili rozhodcovia ako hráči. Ale vedeli ste, že sú často platení? A mnoho z nich sú vysokoškolskí študenti.

Ak ste hrali šport na strednej škole, môžete mať všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste boli rozhodca v rekreačnej lige. A nebojte sa o to, čo nevieš, bude vám poskytnutá príručka sprievodcu, ktorá vás doplní podrobnosťami.

Skontrolujte miestne športové športy v oblasti, v ktorej sa nachádza vaša škola, zavolajte im a ponúknite svoje služby dobrovoľne. Rozhodcovia môžu zarobiť 25 až 50 dolárov za hru a zriedka vydržia oveľa dlhšie ako hodinu. Ak môžete v sobotu rozhodovať o dvoch alebo troch hrách, môžete ľahko zarobiť viac ako 100 dolárov.

Posedenie domu
To môže byť najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze na vysokej škole. Budú vám vyplatené zostať v niekom dome, kým budú preč, a niekedy len za to, že sa budete pravidelne pozerať do domu. Okrem zarábania peňazí vám môže na pár dní vystúpiť z preplnenej koľaji. Môže vám dokonca umožniť robiť domáce úlohy, kým budete dostávať platby.

Niektorí ľudia nechcú opustiť svoje domovy neobsadene a mnohí tiež hľadajú niekoho, kto by sa staral o domáce zvieratá. Alebo môžu jednoducho chcieť, aby niekto v dome zbieral poštu a prijímal doručovacie balíčky.

Príležitosti na sedenie v domácnosti môžete hľadať vo svojich školských novinách, na Craigslist alebo kdekoľvek, kde ľudia zverejňujú špeciálne potreby. Ale môžete sa tiež zaregistrovať pre službu sedenia v domácnosti, napr
MindMyHouse.com alebo HouseSitter.com

Staňte sa serverom alebo barmanom v špičkovej reštaurácii alebo klube
To je jedna z najtradičnejších príležitostí na zarábanie peňazí pre študentov vysokých škôl. A ak pracujete ako server alebo barman v populárnej alebo špičkovej reštaurácii alebo klube, môžete urobiť cestu viac ako minimálna mzda

Existujú vekové obmedzenia, ktoré vás môžu alebo nemusia ovplyvniť. Napríklad možno budete musieť mať najmenej 18 rokov, aby ste mohli pracovať v zariadení, ktoré ponúka likéry. Možno však budete potrebovať najmenej 21 rokov, aby ste boli barmanom

Môžete skontrolovať inzeráty vo vašej oblasti a nájsť príležitosti. Ale môže byť lepšie ísť a uplatniť sa priamo v miestnych zariadeniach. Jednou z charakteristických čŕt pre reštaurácie a kluby je to, že niekoho často hľadajú a okamžite vás najímajú len preto, aby sa predviedli.

stráženie detí
Ak máte radi deti, opatrovanie detí je možnosťou, ktorá vám môže zarobiť 15 až 20 dolárov za hodinu – často plus tipy. Môžete skontrolovať miestne inzeráty, ale môže byť lepšie sa zaregistrovať v službe, ako je Care.com.

Pomôže to vášmu životopisu a pravdepodobne aj vášmu platu, ak absolvujete kurz CPR. Rodičom to poskytne vyššiu istotu, že ich deti sú v dobrých rukách.

PRÁCA TÝKAJÚCA SA ŠKOLY
Najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze, môžu byť priamo v areáli – stačí vedieť, kam hľadať. Vysoká škola je obchodná organizácia a všetky organizácie majú pracovné miesta, ktoré je potrebné obsadiť. A dokonca, okrem formálnych pracovných miest, môžu existovať príležitosti, ako zarobiť nejaké peniaze navyše a pomôcť tam, kde sú konkrétne potreby.

Urobte si prácu v škole
Vaša vysoká škola alebo univerzita potrebuje ľudí, aby obslúžili všetky druhy zamestnaní. Mohlo by to fungovať v kaviarni, poskytovať upratovacie služby, udržiavať pozemky alebo na niektorom z mnohých pracovných miest. Výhodou by bolo, keby vás udržali na pracovisku, namiesto toho, aby ste museli ísť na vzdialené miesto.

Poraďte sa s personálnym oddelením vašej školy alebo získajte informácie od ľudí, ktorí sa už nachádzajú v týchto zamestnaniach. Pravdepodobne vás môžu nasmerovať k osobe, ktorá zamestnáva.

Tútor Ostatní študenti
Máte konkrétny predmet alebo dva, kde ste obzvlášť silní? Ak je to tak, možno budete môcť zarobiť peniaze doučovaním iných študentov, ktorí nie sú.

Existujú dva spôsoby, ako k tomu pristupovať. Uvidíte, či je v kampuse nastavený formálny program tútorstva. Ak je to tak, môžete sa zaregistrovať a dostať úlohy hneď po príchode.

Ale lukratívnejšou príležitosťou môže byť ponúknutie vašich služieb priamo iným študentom. Môžete to urobiť ústne, ale môže byť lepšie propagovať vaše služby v novinách kampusu, na webových stránkach alebo na stránke Facebook. Ako nezávislý pracovník môžete ľahko zarobiť 25 až 50 dolárov za hodinu, najmä ak sa špecializujete na viac technických predmetov, ako je matematika, veda a informatika.

Použite svoje špecializácie na pomoc iným študentom
Pravdepodobne máte určité zručnosti, ktoré mnohí iné nemajú. Napríklad, ak ste skutočne dobrí pri navrhovaní prezentácií alebo poskytovaní grafického umenia, môžete pomôcť